Home Lentis-nieuws Gezond Groningen ging de straat op

Gezond Groningen ging de straat op

Geplaatst op 17 april, 2025

Maandag 14 april werd er op de nieuwe Grote Markt in Groningen het officiële startschot gegeven voor de campagne We moeten praten. In de campagne wordt aandacht gevraagd voor de zorg die onder druk staat. In Gezond Groningen bundelen partijen hun krachten en werken samen aan oplossingen, maar dat is niet genoeg. Alle Groningers moeten weten wat er aan de hand is.

Lentis is een van de partners in Gezond Groningen. Samen met andere organisaties delen we een gezamenlijke visie op gezondheid en hebben de wens om zo hecht mogelijk samen te werken om zorg en gezondheid in Groningen beschikbaar, toegankelijk en betaalbaar te houden.

Ludieke actie met ziekenhuisbed

Eerder al, op zaterdag, 5 april, is er vanuit Gezond Groningen aandacht gevraagd voor de campagne We moeten praten die onlangs startte. Een patiënt werd in een ziekenhuisbed door de straten van Groningen-stad en Winschoten-centrum geschoven. De actie heeft plaatsgevonden in Groningen-stad en Winschoten-centrum en is zeer goed ontvangen. We kregen veel aandacht, veel positieve reacties, mensen uit de zorg gaven tips, mensen willen meedenken en men herkent het geluid – inwoners willen graag helpen. Ook werd de actie op een positieve manier opgepikt in de media.

Over Gezond Groningen
Gezond Groningen gaat over een gezonde balans tussen eigen weerbaarheid en professionele hulp voor alle Groningers. Lentis neemt deel aan actielijn 4 en 5 van Gezond Groningen. Mentale klachten horen bij het leven. Iedereen komt ermee in aanraking. We moeten samen nieuwe antwoorden vinden voor degenen die vastlopen. Dat vraagt een andere denkwijze en oplossingen die ook liggen buiten de traditionele (ggz-)zorg.

Deel dit artikel